HR GENERALIST IN MULTINATIONAL COMPANY (40-55.000 CZK)

Od roku 2002 pomáháme uchazečům o zaměstnání s jejich uplatněním na trhu práce. Vytváříme společnost, které si váží nejen klienti, zaměstnanci, ale i veřejnost. Zakládáme si na tom, že naši konzultanti jsou odborní partneři, kteří dokáží pomoci v oblasti kariérního života. Naše odborné divize se specializují na tyto obory: ICT, Engineering, Electro & Energo, Sales & Logistics, Finance, Chemistry a Manufacturing. Více než 1700 otevřených pracovních pozic v rámci celé České republiky naleznete na našich stránkách www.acjobs.cz. Těšíme se na případnou konzultaci s Vámi.

Do you have previous experience in HR and want to continue to develop in this area? Do you have a university degree and English is not a problem for you? Do you want to cooperate not only with colleagues in the Czech Republic, but also abroad? Great!

Send me your CV and respond to the position

Náplň práce

  • Hiring new employees
  • Contracts and amendments
  • Onboarding
  • HR processes, Benefits
  • Checking for updates in labour law regulations
  • Preparation of reports and making recommendations
  • Entering data into Workday

Nabízíme

  • 25 days of vacation
  • Flexible working hours
  • Possibility to work from home
  • Meal allowance
  • Supplementary pension package
  • Opportunity for personal and professional growth
  • Language courses
  • Multisport card
  • Location: Brno

Požadujeme

  • Bachelor's degree in HR, Communication or similar
  • Knowledge of labour law regulations
  • Fluency in Czech and English
  • Experience in a similar position
  • Experience with MS Office
  • Knowledge of Workday is an advantage

Firma: Advantage Consulting s.r.o.

Kontakt: Ing. Eva Drozdová

Telefon: +420 775474380

Kód: 57643

Místo práce: Brno