HLAVNÍ ÚČETNÍ - Masarykův onkologický ústav

Ředitel Masarykova onkologického ústavu vyhlašuje výběrové řízení na obsazení vedoucího pracovního místa: HLAVNÍ ÚČETNÍ

Náplň práce:

  • Zodpovědnost za kompletní vedení účetnictví v souladu s obecně závaznými právními předpisy.
  • Zpracování účetních závěrek organizace a výkazů pro MZ ČR.
  • Zpracování analytických přehledů pro MÚZO, výkazů ČSÚ a ÚZIS.
  • Zpracování přiznání k DPH, podkladů pro daň z příjmů právnických osob a daň z nemovitosti.
  • Řešení problematických účetních případů.
  • Vedení týmu finančních účetních - organizace a koordinace činností v účtárně.
  • Kontrola správnosti zpracování účetních operací významných pro účetní jednotku.
  • Komplexní a samostatné účtování účetních operací v rámci uceleného okruhu účetnictví účetní jednotky, zúčtovacích vztahů, pohledávek a závazků.
  • Provádění účetních záznamů na jednotlivých syntetických nebo analytických účtech a zpracovávání průkazných účetních záznamů a provádění zápisů v účetních knihách.
  • Participace na inventarizaci majetku a závazků.
  • Příprava a shromažďování podkladů pro audit.
  • Komunikace a spolupráce s interním auditorem, daňovým poradcem, finančním úřadem a dalšími subjekty.

Požadujeme:

  • Ukončené SŠ nebo VŠ vzdělání ekonomického směru.
  • Minimálně 10 let prokazatelné praxe na pozici samostatné účetní, min. 3 roky ve vedoucí pozici.
  • Znalost účetních předpisů, zejména zákona č. 563/1991 Sb., vyhlášky č.410/2009, ČÚS, zákona o DPH, zákona o dani z příjmu.
  • Znalost účetnictví příspěvkové organizace výhodou (mj. zákon č. 320/2001 Sb. o finanční kontrole).
  • Zkušenosti ze zdravotnické či výzkumné organizace výhodou.
  • Znalost účtování transferů a dotací velkou výhodou.
  • Silné analytické myšlení.
  • Chuť podílet se na dalším rozvoji v oblasti digitalizace a nasazování moderních technologií nejen ve finanční účtárně.
  • Znalost systému FEIS výhodou.
  • Pokročilá znalost práce na PC a použití produktů MS Office.
  • Odpovědnost a samostatné rozhodování.
  • Pečlivost, spolehlivost, smysl pro detail a schopnost týmové spolupráce.
  • Ochotu vzdělávat se.
  • Zkušenosti s přípravou vnitřních předpisů a tvorby návodů a postupů.
  • Alespoň pasivní znalost anglického jazyka.
  • Bezúhonnost.

Nabízíme:

  • Zaměstnání v mezinárodně uznávané organizaci.
  • Motivující platové ohodnocení.
  • Zajímavou různorodou práci s možností dalšího vzdělávání a rozvoje.
  • Pracovní poměr na dobu určitou na 1 rok, s možností prodloužení na dobu neurčitou.
  • Pružnou pracovní dobu.
  • Více než 25 dní dovolené, SickDays.
  • Možnost stravování v místě pracoviště.
  • Příspěvek z FKSP na stravu, na produkty spoření na stáří, rekreaci.
  • Široké spektrum slev u partnerů (optika, fitness, oblečení, cestovní zájezdy, pojištění, wellness, slevy na ubytování ve vybraných hotelech, zvýhodněné telefonní tarify i pro rodinné příslušníky aj.)
  • Nástup možný ihned nebo dohodou.

Písemná přihláška do výběrového řízení musí obsahovat:

  • Životopis a prosté kopie dokladů o dosaženém vzdělání.
  • Výpis z rejstříku trestů (s datem vystavení ne starším 3 měsíců).
  • Čestné prohlášení a osvědčení podle zákona č. 451/1991 Sb.
  • Motivační dopis.

Dotazy externích uchazečů je možné zasílat elektronicky e-mailem na adresu ekonomické náměstkyně Ing. Mgr. Marty Vojnarové (kontakt zde: https://www.mou.cz/ing-mgr-marta-vojnarova/per3332).

Podrobné informace o ústavu včetně informací ekonomických lze získat rovněž z výročních zpráv, které jsou veřejně dostupné na internetových stránkách: MOÚ https://www.mou.cz/dokumenty/t1331

Termín pro podání přihlášek je stanoven do 16. října 2024 (včetně). Přihlášku lze odeslat elektronicky, prostřednictvím Odpovědního formuláře na této stránce nebo prostřednictvím Dotazníku pro uchazeče, který je dostupný na www.mou.cz/kariera. V případě zaslání písemné přihlášky ji adresujte na:

Masarykův onkologický ústavOddělení personální a mzdovéŽlutý kopec 7656 53 BrnoPísemné přihlášky označte: „VŘ HLAVNÍ ÚČETNÍ".

Firma: Masarykův onkologický ústav

Kontakt: Ing. Dana HAASOVÁ
Žlutý kopec 543/7
656 53 Brno

Telefon: 543134208

Místo práce: Brno