Pověřenec pro ochranu osobních údajů (Data Protection Officer) - zkrácený úvazek

Úsek ochrany osobních údajů Masarykova onkologického ústavu přijme zaměstnance/zaměstnankyni na pozici Pověřenec pro ochranu osobních údajů (DPO).

Náplň práce

  • zajištění celkového řízení agendy interní ochrany osobních údajů v MOÚ,
  • monitoring souladu zpracování osobních údajů v MOÚ s povinnostmi vyplývajícími z obecného nařízení o ochraně osobních údajů (tzv. GDPR) a dalších předpisů v oblasti ochrany a zpracování osobních údajů,
  • poskytování poradenství, pokud jde o posouzení vlivu na ochranu osobních údajů,
  • poskytování informací a poradenství zaměstnancům MOÚ, kteří se podílejí na zpracování osobních údajů (např. zdravotní péče, klinický výzkum, personální agenda, spisová služba komunikace s veřejností, kamerový systém apod.),
  • připomínkování smluvní dokumentace týkající se zpracování osobních údajů,
  • spolupráce s Úřadem pro ochranu osobních údajů a působení jako kontaktní místo pro tento úřad,
  • správa evidence záznamů o činnostech zpracování a spolupráce při jejich zpracování,
  • spolupráce při posuzování rizik spojenými s operacemi zpracování osobních údajů,
  • příprava a aktualizace interních předpisů, koncepce v oblasti ochrany a zpracování osobních údajů,
  • zajištění povinnosti MOÚ v oblasti informování subjektů údajů o zpracování jejich osobních údajů,
  • zodpovědnost za nastavení systému vzdělávání zaměstnanců zapojených do operací zpracování osobních údajů,
  • vyřizování žádosti subjektu údajů o uplatnění jejich práv.

Požadavky

  • VŠ vzdělání (obor s právním zaměřením výhodou),
  • praxe na obdobné pozici nejméně 2 roky,
  • znalost problematiky ochrany osobních údajů,
  • analytické myšlení a organizační schopnosti,
  • samostatnost, flexibilita, loajalita,
  • znalost procesního řízení výhodou,
  • zájem o další vzdělávání v oboru.

Další informace

  • nabízíme zajímavou práci v mezinárodně uznávané organizaci,
  • motivující platové podmínky v souladu s příslušnou legislativou (odměňování dle NV č. 341/2017 Sb. v platném znění),
  • týdenní pracovní doba 20 hod. týdně (úvazek 0,5),
  • možnost občasné práce z domova,
  • 5 týdnů dovolené + sick day,
  • širokou škálu zaměstnaneckých benefitů (příspěvky z FKSP, zvýhodněné tel. tarify, stravování v místě pracoviště, slevy u sítě našich obchodních partnerů ad.)
  • pracovní smlouva na dobu určitou (s možností prodloužení na dobu neurčitou),
  • rozsah týdenní pracovní doby dle domluvy,
  • nástup co možná nejdříve.

Pro více informací o dané pozici můžete kontaktovat Mgr. Jana Kuráně, 543 134 108, emailový kontakt naleznete zde: www.mou.cz/mgr-jan-kuran/per1701

Těšíme se na Vaši reakci formou strukturovaného životopisu a motivačního dopisu.

Firma: Masarykův onkologický ústav

Kontakt: Ing. Dana HAASOVÁ
Žlutý kopec 543/7
656 53 Brno

Telefon: 543134208

Místo práce: Brno

Typ úvazku: hlavní pracovní poměr, vedlejší pracovní poměr